"Rapsodia Śląska” 31 sierpnia na Stadionie Śląskim

graf. mat. organizatora graf. mat. organizatora
Prapremiera utworu autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka

31.08.2019 r. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się prapremiera utworu autorstwa kompozytora, laureata Oscara Jana A. P. Kaczmarka pt. „Rapsodia Śląska”, który został skomponowany z okazji setnej rocznicy I Powstania Śląskiego.

Będzie to nie tylko utwór muzyczny, lecz także wielkie widowisko muzyczno-multimedialne z udziałem artystów reprezentujących różne gatunki muzyki, a to wszystko pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej.

Wystąpią: Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z 18 akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz kwartet saksofonistów The Whoop Group.

Wydarzenie jest BEZPŁATNE i NIE OBOWIĄZUJĄ NA NIE WEJŚCIÓWKI. Start o godz. 21.00.

Takiego rodzaju widowiska jak „Rapsodia Śląska” w Polsce jeszcze nie było - to połączenie sztuki i rozrywki najwyższych lotów. Wybitni artyści na czele z Janem A. P. Kaczmarkiem oraz niesamowity pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express stworzą razem niezwykły spektakl, który będzie silnie oddziaływał na uczucia odbiorców bez względu na wiek.

Szczegóły związane z widowiskiem w mediach społecznościowych Województwa Śląskiego

Organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Instytucja Kultury Ars Cameralis, Stadion Śląski
Współorganizatorzy: Telewizja Polska SA, TVP3 Katowice
Producent: Bongo Media Production sp. z o. o.
Multimedia: Grupa Piloci, Scenografia: Giorgos Stylianou-Matsis