„Wierni Polsce”

2019-08-15 14:00 (Czwartek)
Katowice

Defilada z okazji Święta Wojska Polskiego

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego odbędzie się w Katowicach. Dodatkową okazją będzie 99. rocznica Bitwy Warszawskiej oraz 100-lecie wybuchu Powstań Śląskich.

W uroczystym przemarszu weźmie udział 2,6 tys. żołnierzy Wojska Polskiego, w tym 27 pododdziałów kompanii reprezentacyjnych. Będzie można zobaczyć m.in. maszerujących pancerniaków, żołnierzy sił specjalnych, spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą również żołnierze wojsk sojuszniczych. W defiladzie kołowej przejedzie ponad 190 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, a w lotniczej 60 statków powietrznych, samolotów i śmigłowców.

Defilada rozpocznie się o godz. 14.00 na ulicy Bagiennej w Katowicach, przejedzie al. Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej, przez rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości ronda Pętli Słonecznej.

Przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach odbędzie się piknik wojskowy. Będzie można z bliska obejrzeć wojskowe pojazdy, zobaczyć wyposażenie żołnierzy różnych formacji i skosztować wojskowej grochówki.

Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
Zdjęcie Zdjęcie